Czy mogę zainstalować czujniki parkowania w starszym samochodzie?

Czujniki parkowania

Wiele nowych samochodów na rynku jest wyposażonych w czujniki parkowania, ale co, jeśli chcesz zainstalować je w swoim starszym samochodzie? Starsze samochody nie mają wbudowanych wymyślnych czujników ani systemów informacyjno – rozrywkowych , więc dodanie czujników parkowania może wydawać się prawie niemożliwe. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań na rynku wtórnym dostępnych obecnie dla prawie każdego samochodu, więc jest to możliwe.

Czym są czujniki parkowania?

Czujnik parkowania w pojeździe elektrycznym Hyundai Ioniq 5 (EV).

Czujniki parkowania to małe czujniki instalowane w przednim i tylnym zderzaku samochodu, które emitują fale ultradźwiękowe, a następnie odbierają je z powrotem z pobliskiego obiektu. Te fale sonaru są następnie przesyłane do wyświetlacza we wnętrzu samochodu, aby poinformować kierowcę, jak blisko lub daleko znajduje się samochód od pobliskiego obiektu.

System ostrzega kierowcę za pomocą sygnału dźwiękowego lub dźwiękowego, gdy samochód znajduje się blisko obiektu. W miarę zbliżania się samochodu dźwięk staje się głośniejszy i bardziej stały, aby dać kierowcy znać, że musi zmienić kierunek samochodu.

Możesz wybrać dźwiękowy lub wizualny system czujników parkowania

Mercedes-Benz E200 samotnie przejeżdża przez dom parkingowy wyposażony w czujniki Bosch.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz wyposażyć swój samochód w czujniki parkowania , możesz zdecydować się na system tylko dźwiękowy lub dźwiękowo-wizualny. System tylko dźwiękowy wygeneruje alert dźwiękowy za pomocą sygnału dźwiękowego. Podczas gdy system dźwiękowy i wizualny będzie miał wyświetlacz, który pokaże Ci, jak blisko lub daleko znajduje się Twój samochód od obiektu, oprócz sygnału dźwiękowego.

Jak zainstalować czujniki parkowania w samochodzie?

W zależności od rodzaju systemu, montaż czujników parkowania w samochodzie może być naprawdę łatwy lub nieco trudny. Jeśli chcesz naprawdę łatwej trasy, możesz uzyskać system taki jak FenSens, który jest w zasadzie uchwytem na tablicę rejestracyjną z dołączonymi czujnikami, który wysyła informacje do aplikacji w telefonie.

To naprawdę jest do zainstalowania, jednak działa najlepiej, jeśli masz cały czas włączoną aplikację telefonu. Ale jeśli wolisz mieć tradycyjne czujniki parkowania , możesz dostać zestaw z rzeczywistymi czujnikami i sprzętem do ich podpięcia. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał przewiercić zderzak i podłączyć okablowanie, więc profesjonalna instalacja jest zalecana, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi.

Ulepsz swój samochód w przyszłość

Bez względu na to, w jaki sposób planujesz dodać czujniki parkowania do swojego samochodu, będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś, ponieważ te małe czujniki mogą oznaczać różnicę między bezpiecznym parkowaniem a wchodzeniem w łagodny błotnik. A ponieważ Twój samochód będzie bezpieczniejszy, będziesz mógł utrzymać go dłużej i w lepszym stanie.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele systemów czujników parkowania, jednak większość z nich kosztuje od 100 do nawet 800 złotych. Jednak nadal będziesz musiał brać pod uwagę koszty robocizny, aby zainstalować zestaw, a być może nawet pomalować zderzak i czujniki.

MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, aby dbać o swój pojazd

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, czy jeździsz starym faworytem przez długi czas, regularna konserwacja samochodu może poprawić osiągi Twojego pojazdu, jego bezpieczeństwo ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Ta funkcja w Twoim samochodzie odpowiada za spokojną i komfortową jazdę. Choć można bez niego jeździć, to pocenie się i dyskomfort w kabinie możemy sobie tylko ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

5 porad jak szybko sprzedać samochód?

Przyjdą w życiu chwile, w których będziesz musiał szybko sprzedać swój pojazd, na przykład prywatne życie, wyprowadzkę z miasta lub konieczność szybkiego spłacenia wierzycieli. Sprzedaż samochodu w ...
Czytaj więcej →