Samochód to obecnie przedmiot, bez którego wiele rodzin nie potrafi wyobrazić sobie codziennego życia. O ile dojazd do miejsca pracy, które jest dobrze skomunikowane i powiązane komunikacją miejską z naszym miejscem zamieszkania, nie jest wielkim problemem dla osób bez auta, to już zrobienie większych zakupów, wożenie dziecka czy szybkie załatwienie ważnych dla nas spraw jest o wiele wygodniejsze mając do dyspozycji własne „cztery kółka”. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup samochodu za gotówkę. Banki i firmy są otwarte dla osób, które chciałyby pozyskać dodatkową kwotę na zakup samochodu. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze oferty.
Kredyt samochodowy – czy warto?
Kredyt samochodowy jest formą pożyczki celowej. Chodzi o to, że pieniądze pozyskane w ten sposób możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup naszego wozu. Ponadto, przez cały okres spłaty tego kredytu jesteśmy tylko i wyłącznie współwłaścicielami danego auta. Drugim, posiadającym większość udziałów jest bank lub firma, w której zaciągnęliśmy pożyczkę. Ponadto, aby otrzymać kredyt samochodowy, musimy posiadać również wkład własny, co nie dla każdego jest opcją satysfakcjonującą. Ogólny trend jest taki, że kredyty gotówkowe wypierają kredyty samochodowe, dlatego też nie przedstawiamy żadnej z ofert tego typu pomocy, a skupimy się w dalszej części na kredytach i pożyczkach gotówkowych.
Kredyt gotówkowy na samochód
Najkorzystniejszą i najbardziej popularną obecnie metodą dla osób, które potrzebują wsparcia finansowego w celu zakupu samochodu będą bankowe kredyty gotówkowe. Kredyty gotówkowe to produkty, które otrzymujemy bez względu na to, na jaki cel wydamy przekazane nam pieniądze. W przypadku samochodu oznacza to, że za przyznaną nam gotówkę możemy kupić samochód, uiścić wszelkie potrzebne opłaty, ubezpieczyć go i zlecić najpilniejsze prace konserwacyjne (przy samochodach używanych).
Na rynku bankowym możemy wyróżnić dziesiątki ofert kredytów gotówkowych. Jedną z ciekawszych ofert proponuje nam Alior Bank. Bank proponuje nam kredyt, w zależności od możliwości finansowych nawet do 200 000 złotych! Co ważne, koszt kredytu, to jak czytamy w ofercie kredytowej, średnio 6 złotych miesięcznie za każdy pożyczony 1 000 zł. Alior Bank proponuje nam ponadto możliwość konsolidacji nowego kredytu z zobowiązaniami, które powstały np. w innych bankach. Więcej o ofercie oraz możliwość bezpłatnego wypełnienia formularza znajdziecie TUTAJ.
Jeszcze korzystniejsza wydaje się być oferta banku BNP Paribas. 0 zł prowizji i tylko 9,99% RRSO może kusić potencjalnych kredytobiorców. Ten bank również pozwala wnioskować nam o 200 000 złotych, tak jak wspominaliśmy, nie tylko na samochód. Tego typu ofert banków znajdziemy więcej, a wszystkie godne polecenia znajdziecie w tym miejscu.
Co jeśli bank nie chce dać nam kredytu na samochód?
Dla wielu z nas oznacza to koniec marzeń o nowym samochodzie. Nie zawsze jest to jednak prawdą. O ile banki w coraz bardziej skrupulatny sposób sprawdzają przyszłych kredytobiorców, często tracąc po prostu dobrych i zaufanych Klientów, o tyle nieco prostsza procedura jest przy tzw. szybkich pożyczkach pozabankowych. W tym przypadku raczej mniej popularną formą będą chwilówki (lista takich pożyczek TUTAJ), to wiele osób może skusić się na oferty pożyczek ratalnych. Rynek wymusił na pożyczkodawcach rozszerzenie oferty o długoterminowe pożyczki gotówkowe, które dla Klientów są łatwiejsze i wygodniejsze do spłaty. Nie wszystkie pożyczki od razu proponują nam wysoki procent, można znaleźć korzystna oferty np. w HapiPożyczki lub InCredit. Lista firm, które udzielają tego typu pomocy jest szeroka – warto skorzystać z gotowych porównywarek jak np. w tym miejscu.
Podsumowanie
Generalnie jeśli potrzebujemy samochodu, a nie pozwala nam na to zebrana gotówka, warto zastanowić się nad pożyczką lub kredytem. Należy oczywiście do sprawy podejść bardzo odpowiedzialnie, mając przekonanie, że będziemy bez problemu w stanie mogli spłacać comiesięczną ratę. Może być również tak, że samochód otworzy nam nowe horyzonty, pozwoli zarobić większe pieniądze, które bez problemu wystarczą na ratę. Niezależnie od tego, czy podejmujemy decyzję o wzięciu kredytu bankowego czy pożyczki pozabankowej, pamiętajmy aby dokładnie i wnikliwie przeczytać wszystkie podpisywane dokumenty. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.