Polish English Ukrainian

Jak działają komisy samochodowe? Jak wybrać najlepszy autokomis?

Skup aut Warszawa

Wielu naszych rodaków z roku na rok coraz bardziej się wzbogaca. Mimo to, na drogach znajdziemy nadal więcej wysłużonych samochodów niż nowych salonowych perełek. To wcale nie musi być zła cecha. Samochody są po to, by nimi jeździć i jeśli nadal nam służą, a podróżujemy tylko i wyłącznie w krótkie trasy, takie auto może nam po prostu pasować. Jeśli jednak posiadamy samochód używany, który chcemy sprzedać, lub szukamy godnej polecenia „używki”, warto sprawdzić ofertę któregoś z autokomisów.

Komisy samochodowe możemy spotkać tak naprawdę w każdym mieście. Problem polega jednak na tym, aby wybrać legalnie działający i proponujący nam tylko pewne sprawdzone samochody, które nie rozkroczą się po kilku dniach. Dla przykładu samochody, które znajdziecie w komisie samochodowym Warszawa będą posiadały pełną dokumentację i listę napraw, które ostatnio przeszedł samochód. To już pierwszy krok do tego, by zyskać zaufanie Kierowcy, który widzi czarno na białym w jakim stanie technicznym jest jego samochód. Ponadto każdy z nas, otrzyma informacje na temat ewentualnych, dodatkowych usterek, które jednak znacząca nie wpływają na jazdę. Dodatkowo, mamy możliwość przyjazdu z własnym specem czy np, miernikiem lakieru by sprawdzić wszelkie możliwe elementy autka.

O czym pamiętać udając się do komisu?

Nie ma samochodów idealnych. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z autami używanymi. Każdy z nich będzie wymagał większego lub mniejszego wkładu finansowego. Mimo wszystko, wybierając dobry i uznany komis aut mamy pewność, że nie będzie żadnych ukrytych wad. Wszystkie dostępne informacje o samochodach będą nam przekazane i będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad jego zakupem.

Kupujesz auto z komisu? Sprawdź jego historię!

Decydując się na zakup samochodu z komisu, warto sprawdź informacje na jego temat, które są dostępne dzięki jego numerowi VIN. Są specjalne portale, które umożliwiają sprawdzenie historii samochodu, co również znacznie bardziej uwiarygodnia transakcję. W tym przypadku możesz mieć pewność, że samochód ma sprawdzoną historię.

O czym pamiętać wstawiając auto do komisu?

Wstawiając auto do komisu, zostawiasz go w pewnym sensie „na pastwę losu”. Dlatego koniecznie musisz spisać na wstępie protokół przejęcia, w którym zobrazowany zostanie za pomocą tekstu (i ew. zdjęć) stan samochodu w dniu pozostawienia go na placu komisowym.

Wady i zalety automatycznej skrzyni biegów
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Automatyczna skrzynia biegów – zalety i wady

Wybór nowego pojazdu może być przytłaczający. Jedną z pierwszych decyzji do podjęcia jest to, czy samochód powinien mieć manualną czy automatyczną skrzynię biegów. Ręczna skrzynia biegów wymaga od …

Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Jak zmieniać biegi w samochodzie?

Jeśli prowadzisz samochód z ręczną skrzynią biegów, będziesz musiał często zmieniać biegi, ale zdarzają się również sytuacje, w których musisz zmieniać biegi ręcznie, gdy używasz …

Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Samochód nie odpala. Jakie mogą być przyczyny?

Na dworze jest piękny dzień. Świeci słońce, a pogoda jest idealna. Wsiadasz do samochodu, gotowy do rozpoczęcia pracowitego dnia, kiedy – och! – Twój samochód …

Czytaj więcej →