Kiedy warto skorzystać z pomocy drogowej?

Złomowanie aut Warszawa

Pomoc drogowa, znana również jako ubezpieczenie na wypadek awarii, to usługa mająca na celu pomóc Ci w wznowieniu jazdy w przypadku awarii pojazdu.

Gdy dzwonisz po pomoc, usługodawca zazwyczaj próbuje rozwiązać Twój problem przez telefon.

Jeśli nie mogą, wyślą wykonawcę przydrożnego, aby zmobilizował Twój pojazd, lub ciężarówkę, aby odholował go do najbliższego mechanika samochodowego (w ramach limitów serwisowych).    

Najczęstsze usługi pomocy drogowej obejmują szybkie uruchomienie, wymianę akumulatora, holowanie awaryjne, wymianę opon, paliwo awaryjne i odzyskiwanie kluczy.

Jak działa pomoc drogowa?

Gdy zadzwonisz do Budget Direct, zadamy Ci serię pytań dotyczących Twojego pojazdu, aby określić prawdopodobną przyczynę awarii (chyba że jest to oczywiste).

Jeśli nie jesteśmy w stanie zlokalizować problemu i/lub sprawić, że szybko się ruszysz za pomocą łatwego rozwiązania przez telefon, możemy wysłać do pomocy wykonawcę drogowego lub holownik.

Jeśli wyślemy kontrahenta, w większości przypadków będzie on w stanie zmobilizować Twój pojazd; w mało prawdopodobnym przypadku, gdy nie mogą, możemy zorganizować odholowanie Twojego samochodu.

Czy pomoc drogowa jest uważana za roszczenie?

Nie – wezwanie pomocy drogowej nie jest roszczeniem z tytułu ubezpieczenia samochodu.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia samochodu, które obejmuje utratę lub uszkodzenie samochodu, pomoc drogowa ma na celu pomóc zmobilizować samochód w przypadku awarii.

Tak więc, podczas gdy roszczenie z tytułu ubezpieczenia samochodu może skutkować zwiększeniem składki ubezpieczeniowej (aby odzwierciedlić wyższą ocenę ryzyka), wezwanie pomocy drogowej nie będzie.

Czy potrzebuję pomocy drogowej, jeśli mój samochód jest nadal objęty gwarancją?

W dzisiejszych czasach dealerzy samochodów często automatycznie udzielają pomocy drogowej w ramach gwarancji producenta na nowy samochód.

Innymi słowy, możesz mieć dostęp do pomocy drogowej przez cały okres gwarancji Twojego samochodu.

Warunki korzystania z usługi różnią się w zależności od dostawcy, dlatego warto porównać regulamin przed podjęciem decyzji, czy pozostać u swojego dostawcy, czy dołączyć do innego.

MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, aby dbać o swój pojazd

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, czy jeździsz starym faworytem przez długi czas, regularna konserwacja samochodu może poprawić osiągi Twojego pojazdu, jego bezpieczeństwo …

Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Ta funkcja w Twoim samochodzie odpowiada za spokojną i komfortową jazdę. Choć można bez niego jeździć, to pocenie się i dyskomfort w kabinie możemy sobie tylko …

Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

5 porad jak szybko sprzedać samochód?

Przyjdą w życiu chwile, w których będziesz musiał szybko sprzedać swój pojazd, na przykład prywatne życie, wyprowadzkę z miasta lub konieczność szybkiego spłacenia wierzycieli. Sprzedaż samochodu w …

Czytaj więcej →