Nowa fabryka Forda w Rumunii! Inwestycja – 300 milionów dolarów

Ford zobowiązuje się do przeniesienia całej gamy pojazdów użytkowych tak, aby do 2024 r. były częściowo lub w pełni zasilane energią elektryczną. Ponadto do 2030 r. Dwie trzecie ich sprzedaży pojazdów użytkowych będzie w całości napędzanych elektrycznie lub hybrydowo typu plug-in.

Obejmuje to również całkowicie nowy model, który zostanie zbudowany w zakładzie w Craiova w Rumunii. Lekki samochód dostawczy (LCV) wejdzie do produkcji w 2023 roku z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, po zainwestowaniu 300 milionów dolarów w fabrykę, a od 2024 roku dołączy do niego wersja elektryczna.

„Operacje Forda Craiova mają długą historię w zapewnianiu światowej klasy konkurencyjności i elastyczności”, powiedział prezes marki na Europę, Stuart Rowley. „Nasz plan budowy tego nowego lekkiego samochodu dostawczego w Rumunii odzwierciedla nasze stałe, pozytywne partnerstwo z lokalnymi dostawcami i społecznością, a także sukces całego zespołu Ford Craiova”.

Na razie producent samochodów Dearborn nie ustąpił w kwestii nadchodzącego samochodu dostawczego, ogłaszając jedynie, że będzie wyposażony w „jedne z najbardziej zaawansowanych konwencjonalnych silników benzynowych i wysokoprężnych”, w tym silniki olejowe z fabryki silników w Dagenham i skrzynie biegów pochodzące z Forda Halewood.

Po zastrzyku gotówki fabryka Blue Oval w Rumunii, która zatrudnia około 6000 pracowników i otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 2 miliardów dolarów od czasu jej zakupu w 2008 roku, stanie się ich trzecim zakładem w Europie, w którym zostanie zbudowany akumulator elektryczny. Fabryki Forda, które zostały przystosowane do produkcji pojazdów elektrycznych, to fabryka w Kolonii w Niemczech i fabryka w Kocaeli w Turcji .

JAk przygotować pojazd do wyjazdu wakacyjnego
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Przygotuj swój samochód na wakacyjny wyjazd!

Kluczem do udanej podróży samochodem jest upewnienie się, że nie zabierasz ze sobą problemów z samochodem. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że Twój pojazd jest …

Czytaj więcej →
POZOSTAŁE

10 najcenniejszych marek technologicznych na świecie

Z roku na rok mamy do czynienia z coraz większą dominacją wybranych marek technologicznych. To trochę jak oferowane przez kasyno darmowe spiny bez depozytu, które …

Czytaj więcej →
POZOSTAŁE

Tabletopia – cyfrowe planszówki w zasięgu ręki

Dziś granie online to bardzo szeroka kategoria, która obejmuje gry online typu MMO, darmowe spiny bez depozytu za rejestrację 2021 w kasynach, gry mobilne. Coraz …

Czytaj więcej →