Nowa fabryka Forda w Rumunii! Inwestycja – 300 milionów dolarów

Ford zobowiązuje się do przeniesienia całej gamy pojazdów użytkowych tak, aby do 2024 r. były częściowo lub w pełni zasilane energią elektryczną. Ponadto do 2030 r. Dwie trzecie ich sprzedaży pojazdów użytkowych będzie w całości napędzanych elektrycznie lub hybrydowo typu plug-in.

Obejmuje to również całkowicie nowy model, który zostanie zbudowany w zakładzie w Craiova w Rumunii. Lekki samochód dostawczy (LCV) wejdzie do produkcji w 2023 roku z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, po zainwestowaniu 300 milionów dolarów w fabrykę, a od 2024 roku dołączy do niego wersja elektryczna.

„Operacje Forda Craiova mają długą historię w zapewnianiu światowej klasy konkurencyjności i elastyczności”, powiedział prezes marki na Europę, Stuart Rowley. „Nasz plan budowy tego nowego lekkiego samochodu dostawczego w Rumunii odzwierciedla nasze stałe, pozytywne partnerstwo z lokalnymi dostawcami i społecznością, a także sukces całego zespołu Ford Craiova”.

Na razie producent samochodów Dearborn nie ustąpił w kwestii nadchodzącego samochodu dostawczego, ogłaszając jedynie, że będzie wyposażony w „jedne z najbardziej zaawansowanych konwencjonalnych silników benzynowych i wysokoprężnych”, w tym silniki olejowe z fabryki silników w Dagenham i skrzynie biegów pochodzące z Forda Halewood.

Po zastrzyku gotówki fabryka Blue Oval w Rumunii, która zatrudnia około 6000 pracowników i otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 2 miliardów dolarów od czasu jej zakupu w 2008 roku, stanie się ich trzecim zakładem w Europie, w którym zostanie zbudowany akumulator elektryczny. Fabryki Forda, które zostały przystosowane do produkcji pojazdów elektrycznych, to fabryka w Kolonii w Niemczech i fabryka w Kocaeli w Turcji .

Letnia pielęgnacja samochodu
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

7 niezbędnych wskazówek dotyczących letniej pielęgnacji samochodu

Lato często oznacza więcej jazdy, gdy wychodzimy z domu i wyjeżdżamy na wycieczki. Niestety upał może również bardzo odbić się na Twoim pojeździe. Wyobraź sobie, że jesteś …

Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

HS to skarbówka, a HP policja. Po tablicach rozpoznasz, kto za tobą jedzie.

Z tablic rejestracyjnych można wyczytać nie tylko, gdzie samochód został zarejestrowany. Konkretne litery są zarezerwowane dla niektórych służb. Z tablic rejestracyjnych wyczytać można miejsce zamieszkania …

Czytaj więcej →
Najczęstsze awarie hamulców w samochodzie
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Najczęstsze awarie hamulców

Oprócz silnika i skrzyni biegów, hamulce są najważniejszą częścią Twojego pojazdu. Awaria hamulców podczas jazdy może być bardzo niebezpieczna i może spowodować potencjalnie zagrażające życiu wypadki. Upewnienie …

Czytaj więcej →