Spraw, by Twój samochód był trochę bardziej luksusowy

Spraw, by Twój samochó był bardziej luksusowy

Większość z nas życzyłaby sobie bardziej luksusowego samochodu. Niezależnie od tego, czy masz oko na nowoczesną Teslę, czy kochasz superszybkie porsche, większość z nas ma oko na samochód, o którym wiemy, że prawdopodobnie nigdy nie będziemy go posiadać.

Chociaż możesz nie mieć setek tysięcy złotych, aby wydać na luksusowy samochód swoich marzeń, nie oznacza to, że nie możesz dłużej cieszyć się jazdą swoim obecnym samochodem! Są proste rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój istniejący samochód wyglądał i wydawał się nieco bardziej luksusowy, nawet jeśli prowadzisz tylko pojazd klasy średniej.

Utrzymaj go w czystości

Jedną z najszybszych, najłatwiejszych i najtańszych rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój samochód wyglądał i był przyjemniejszy, jest utrzymywanie go w czystości.

Brudne, niechlujne samochody automatycznie wydają się stare i tanie. Trzymaj w samochodzie pojemnik na śmieci, aby stare paragony i opakowania ze słomy nie rozsypały się po całej kabinie. Często odkurzaj konsolę, strząsaj piaszczyste dywaniki podłogowe i jedź przez myjnię samochodową, aby zachować czystość z zewnątrz.

Twój samochód nie tylko będzie bardziej luksusowy, gdy będzie czysty, ale może również sprawić, że Twój samochód dłużej będzie wyglądał jak nowy. Utrzymanie rzeczy w czystości zapobiegnie powstawaniu plam w kabinie i rdzy na karoserii pojazdu, które sprawią, że Twój samochód będzie wyglądał na stary i obskurny.

Zapłać za dodatki do mycia samochodu

Chociaż wiele dodatków do myjni samochodowych nie jest dokładnie potrzebnych, mogą one sprawić, że Twój samochód będzie o wiele bardziej wyrafinowany niż jest w rzeczywistości.

Zapłać trochę więcej za woskowanie samochodu. Najlepsze jest woskowanie ręczne, ale wystarczy nawet wosk w sprayu. Jest czysto kosmetyczny i w końcu się zużyje, ale sprawi, że usiądziesz trochę prościej i poczujesz się trochę bardziej dumny z prowadzenia pojazdu.

Wielu właścicieli samochodów rezygnuje z czyszczenia kół, ponieważ i tak znowu się zabrudzą, ale jeśli chcesz poczuć się wyjątkowo jeżdżąc swoim samochodem, zdecydowanie jest to warte wydatku. Czysta karoseria z czystymi oponami sprawia, że ​​każdy samochód wydaje się nowy i lubiany.

Zakryj wnętrze

Możesz rozpoznać luksusowy samochód, gdy zobaczysz taki z zewnątrz, ale możesz stwierdzić, że pojazd jest luksusowy, patrząc również na wnętrze. Jeśli Twoje wnętrze nie spełnia Twoich oczekiwań, zakryj je!

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zakryć w swoim samochodzie, aby wyglądało to bardziej wytwornie. Kilka pomysłów to:

  • Zakrywanie fotelików samochodowych
  • Pokrycie kierownicy skórą
  • Zdobywanie fantazyjnych dywaników samochodowych
  • Instalowanie niestandardowej folii winylowej

Ulepsz technologię

Nowoczesne luksusowe samochody podkręciły technologię. To prawda, że ​​istnieją pewne funkcje, z których po prostu nie będziesz mógł się cieszyć, chyba że wydasz pieniądze na luksusowy samochód, ale wiele z najpopularniejszych obecnie technologii w samochodach można kupić osobno i zainstalować w starszych pojazdach.

Na przykład możesz kupić kamerę cofania, którą można zainstalować w istniejącym pojeździe. Możesz zainstalować system unikania kolizji i uzyskać stereo, które zawsze chciałeś mieć dzięki Apple CarPlay. Umożliwia dodanie do samochodu funkcji, takich jak łączność Bluetooth, strumieniowe przesyłanie muzyki i nawigacja, bez konieczności wydawania pieniędzy na nowy.

Skoncentruj się na jeździe

Wiele z tego, co sprawia, że ​​luksusowy samochód wydaje się luksusem, jest tym, czego nie można zobaczyć. Samochody luksusowe jeżdżą płynnie, co czyni je wygodniejszym sposobem poruszania się.

Możesz sprawić, że Twój samochód będzie wyglądał jak model z wyższej półki, jeśli wiesz, które części należy zaktualizować. Amortyzatory i rozpórki można wymienić, aby jazda była płynniejsza. Jeśli masz trochę wiedzy na temat samochodu, możesz sam je zmienić. Zużyte tuleje mogą powodować wibracje i skrzypienie samochodu. Wymieniając je, możesz uzyskać płynniejszą jazdę.

Czy Twój samochód brzmi trochę głośno i nie w dobry sposób? Możesz zminimalizować dźwięk swojego samochodu w kabinie, stosując maty wygłuszające na podłodze, na dachu i na drzwiach.

Nic nie może się równać z prowadzeniem luksusowego samochodu, ale to nie znaczy, że za każdym razem, gdy usiądziesz za kierownicą, jesteś skazany na uczucie całkowitego rozczarowania! Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby Twój samochód wyglądał i wydawał się nieco bardziej luksusowy, gdy marzysz o zakupie prawdziwego cacka.

MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, aby dbać o swój pojazd

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, czy jeździsz starym faworytem przez długi czas, regularna konserwacja samochodu może poprawić osiągi Twojego pojazdu, jego bezpieczeństwo ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Ta funkcja w Twoim samochodzie odpowiada za spokojną i komfortową jazdę. Choć można bez niego jeździć, to pocenie się i dyskomfort w kabinie możemy sobie tylko ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

5 porad jak szybko sprzedać samochód?

Przyjdą w życiu chwile, w których będziesz musiał szybko sprzedać swój pojazd, na przykład prywatne życie, wyprowadzkę z miasta lub konieczność szybkiego spłacenia wierzycieli. Sprzedaż samochodu w ...
Czytaj więcej →