Tabletopia – cyfrowe planszówki w zasięgu ręki

Dziś granie online to bardzo szeroka kategoria, która obejmuje gry online typu MMO, darmowe spiny bez depozytu za rejestrację 2021 w kasynach, gry mobilne. Coraz częściej wybieramy produkcje, dzięki którym możemy rywalizować wraz z prawdziwymi graczami, a nie samym komputerem. Całkiem ciekawym symbolem zmian jest Tabletopia – serwis z elektronicznymi planszówkami.

Czym jest Tabletopia?

Opisywany przez nas portal internetowy to wyjątkowe miejsce, w jakim to możemy grać, jak i tworzyć wirtualne gry planszowe. Historia serwisu sięga 2015 roku, kiedy to twórcom udało się zebrać odpowiednią kwotę w ramach crowdfundingu. Początkowo serwis dostępny był w przeglądarce, by potem trafić również na Steama. W 2018 roku Tabletopia trafiła także do App Store i Google Play, dzięki czemu jest dostępna na urządzeniach mobilnych.

Tabletopia działa jako system piaskownicy do uruchamiania dowolnej gry kompatybilnej z serwisem. Wprowadzono tutaj automatyczne akcje dla graczy, jak choćby tasowanie i rozdawanie kart, rzucanie kośćmi, poruszanie się pionkami, jak i również gotowe konfiguracje gier. Można zatem w pewnym sensie stwierdzić, że jest to nowoczesny system, który można w wielkim uproszczeniu porównać do obecnego w Polsce Kurnika. Spotykają się tu gracze z różnych krajów, którzy mogą między sobą toczyć pojedynki w różnych grach planszowych online.

Jak to działa?

Coraz częściej znane gry planszowe przenoszone są na komputery czy urządzenia mobilne. W większości jednak przypadków za każdą z nich należy zapłacić mniejsze lub większe pieniądze, więc rozgrywka online wymaga od każdego znajomego potrzeby posiadania własnej wersji. Jeśli chodzi o omawiany serwis, to sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jest to bowiem wieloplatformowe środowisko cyfrowe z natychmiastowym dostępem do setek licencjonowanych gier planszowych, jak i tytułów tworzonych przez społeczność. Wystarczy tutaj jedynie przeczytać instrukcję, wybrać miejsce przy wirtualnym stole, a następnie zacząć grę.

Na chwilę obecną mamy tutaj do czynienia z ponad 1600 grami do wyboru. Możemy je wybrać z takich kategorii jak: Classic, Cooperative, Easy to Learn, Fast and Fun, Solo i innych. Ogromną przewagą serwisu nad innymi konkurencyjnymi stronami jest to, że można z niego korzystać za darmo. Posiada bowiem 3 plany: Bronze, Silver i Gold. W przypadku tych drugich płacimy odpowiednio 5 i 10 dolarów miesięcznie za dostęp do opcji premium, większej liczby gier. Darmowe konto pozwoli nam jednak na spokojnie cieszyć się rozgrywką na platformie.

Każda z gier posiada dokładne reguły, które warto przeczytać przed rozgrywką. Możemy tu zdecydować się na założenie własnej gry bądź też dołączenie do pokoju. Bardzo ważne jest jednak to, że tylko kilka gier dostępnych jest po polsku, więc znajomość języka angielskiego jest tu wręcz obowiązkowa. Tabletopia to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która ceni sobie gry planszowe, a przy tym lubi poznawać nowe tytuły. Niestety do naszego kraju trafia tylko część ciekawych produkcji zza oceanu. Dzięki serwisowi możemy być na bieżąco z tamtym rynkiem wydawniczym. Nie zapominajmy również o tym, że serwis może stać się świetnym miejscem do spotkań online ze znajomymi. Można bowiem grać w planszówki bez wychodzenia z domu, a jednocześnie także komunikować się choćby przez Discord.

Nie zapominajmy również, że Tabletopia to również świetne środowisko dla programistów. Można tu bowiem tworzyć i oferować swoje gry, dzięki czemu możemy stać się uznaną marką, jak i również zarabiać na swoich produkcjach. Platforma udostępnia prosty kreator gier, dzięki czemu nawet laicy mogą spróbować swoich sił w tworzeniu gier.  

MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, aby dbać o swój pojazd

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, czy jeździsz starym faworytem przez długi czas, regularna konserwacja samochodu może poprawić osiągi Twojego pojazdu, jego bezpieczeństwo ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Ta funkcja w Twoim samochodzie odpowiada za spokojną i komfortową jazdę. Choć można bez niego jeździć, to pocenie się i dyskomfort w kabinie możemy sobie tylko ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

5 porad jak szybko sprzedać samochód?

Przyjdą w życiu chwile, w których będziesz musiał szybko sprzedać swój pojazd, na przykład prywatne życie, wyprowadzkę z miasta lub konieczność szybkiego spłacenia wierzycieli. Sprzedaż samochodu w ...
Czytaj więcej →