Zalety posiadania w samochodzie systemu stereo z ekranem dotykowym

Systemy stereo z dotykowym ekranem

Dlaczego zestawy stereo z ekranem dotykowym są tak popularne? W tym artykule omówimy zalety i kwestie bezpieczeństwa związane z dużymi wyświetlaczami stereo.

Po co umieszczać w desce rozdzielczej duży, dotykowy zestaw stereo? Fantastyczny wygląd to świetny punkt wyjścia, ale z wielkoekranowego zestawu stereo można uzyskać o wiele więcej. W mgnieniu oka możesz zobaczyć wszystkie potrzebne informacje, dzięki czemu szybciej wrócisz do drogi. Będziesz mieć również dostępne opcje rozbudowy, takie jak integracja ze smartfonem, nawigacja i dodatkowe kamery.

Odbiorniki z ekranem dotykowym są dostępne w trzech stylach:

 • dwuwymiarowe (4 cale) odbiorniki w desce rozdzielczej, najpopularniejszy styl
 • zajmujące mało miejsca, wysokie na 2″ odbiorniki z wysuwanymi ekranami
 • szybko rozwijająca się kategoria „pływających” odbiorników z ekranem dotykowym

Ale wszystko zależy od funkcjonalności na ekranie i tego, co może ci pokazać. Duży wyświetlacz i elementy sterujące na ekranie dotykowym ułatwiają robienie czegokolwiek w zestawie stereo. Porozmawiajmy o kilku sposobach maksymalnego wykorzystania odbiornika z ekranem dotykowym.

„Pływające” zestawy stereo z ekranem dotykowym, takie jak ten Pioneer DMH-WT7600NEX , stają się coraz bardziej popularne ze względu na większy obszar wyświetlania i fajny wygląd.

Ładny, duży wyświetlacz i obsługa telefonu

Dzięki dużemu ekranowi pełniącemu funkcję wyświetlacza odbiornika jest on o wiele łatwiejszy do odczytania niż jednowierszowe wyświetlacze tradycyjnych samochodowych zestawów stereo. Możesz szybko zobaczyć, co właśnie gra, kto dzwoni i dokąd jedziesz.

Wiele z tych odbiorników oferuje funkcjonalność Apple CarPlay™ i Android Auto™, które emulują wrażenia z korzystania ze smartfona bezpośrednio na ekranie dotykowym odbiornika – to idealne rozwiązanie, aby trzymać telefon z dala od ręki.113DDX9907 Kenwood DDX9907XR Odbiornik DVD w desce rozdzielczej z obrazem z kamery cofania.

Dodanie kamery cofania do zestawu stereo z ekranem dotykowym zapewnia lepszy, szerszy widok tego, co znajduje się za Tobą.

Dodaj kamerę (lub kamery) dla bezpieczeństwa

Lusterko lub kamera może pomóc dokonać dotykowy stereo cennym narzędziem dla zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywania kopii zapasowych i wypadków uniknąć pomocy. Szerokie pole widzenia oferuje o wiele więcej tego, co znajduje się za Tobą, niż korzystanie z lusterka, w tym obszary, które zasłania karoseria pojazdu. Wiele nowych zestawów stereo oferuje również wiele wejść kamer, dzięki czemu można włączyć kamery fabryczne lub dodać kamery z rynku wtórnego do obszarów takich jak widok z boku – wszystko to widoczne na ekranie dotykowym.Odbiornik nawigacyjny Kenwood Excelon DNR1007XR

Nawigacja GPS na ekranie

Daleko jeszcze? Zestawy stereo z ekranem dotykowym i wbudowaną nawigacją GPS zapewniają niesamowitą wygodę i pomoc. Ale jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na wbudowaną nawigację i przyszłe aktualizacje map, poszukaj systemu stereo z ekranem dotykowym, który obsługuje Apple CarPlay lub Android Auto. Obie te opcje angażują Twój smartfon do korzystania z aplikacji nawigacyjnych, takich jak Waze i Mapy Google. Pięknie prezentują się na dużym wyświetlaczu stereo.Cyfrowy odbiornik multimedialny Pioneer DMH-1500NEX

Większe ekrany dotykowe pozwalają również wyraźnie widzieć i szybko dostosowywać ustawienia dźwięku.

Konfigurowalny i informacyjny wyświetlacz

Oprócz muzyki i informacji o dzwoniącym, które można zobaczyć na wyświetlaczu, wiele odbiorników z ekranem dotykowym umożliwia dostosowanie tła i układu. Dzięki temu możesz nie tylko spersonalizować wygląd deski rozdzielczej, ale także uporządkować funkcje, z których najczęściej korzystasz.

Gdy szukasz idealnego dźwięku, możesz zanurzyć się w regulatorach tonów odbiornika i zobaczyć je wyraźnie (podczas postoju). Wiele z ekranów także pokazuje bieżącą diagnostykę samochodu.ustawienia ustawień

Poświęć trochę czasu na wprowadzenie zmian w odbiorniku z ekranem dotykowym, zanim wyruszysz w drogę.

Martwisz się o aspekt bezpieczeństwa ekranów dotykowych?

Słyszeliśmy komentarze od klientów, którzy obawiają się, że odbiorniki z ekranem dotykowym są raczej rozpraszającą przeszkodą niż pomocą. I tak, rozumiemy; my też jesteśmy w drodze. Oto kilka kluczy do bezpiecznego korzystania z nich (i może kilka rzeczy, o których nie wiedziałeś):

 1. Dostosuj ustawienia ekranu przed jazdą. Podekscytowani instalowaniem i włączaniem nowego odbiornika (co całkowicie doceniamy), niektórzy ruszą w drogę i spróbują dostosować ustawienia w locie. Mówiąc prosto, nie rób tego. W rzeczywistości większość zestawów stereo z ekranem dotykowym nie pozwala na dostęp do menu podczas jazdy samochodem. Zanim wrzucisz bieg:
  • Ustaw wyświetlacz tak, jak chcesz. Obejmuje to kontrolę kontrastu, podświetlenia, przyciemniania i zmiennych kolorów. Jasne, możesz je zresetować później, jeśli zajdzie taka potrzeba… podczas parkowania.
  • Ustaw funkcje, z których korzystasz najczęściej, aby mieć do nich łatwy dostęp przed wyruszeniem w drogę.
  • Zadzwoń do nas w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konfiguracji odbiornika. Kupując w Crutchfield, otrzymujesz dożywotnią pomoc techniczną, która obejmuje pomoc w ustaleniu sterowania i konfiguracji.
  • Przeczytaj instrukcję obsługi. Tak, wiemy… po prostu musiałem to powiedzieć.
 2. Wyłączyć wyświetlacz. Zajęty wyświetlacz może błagać o uwagę, ale możesz go wyłączyć, gdy nie jest potrzebny.wyświetlacz włączonywyświetlacz wyłączonyUżyj suwaka, aby zobaczyć włączanie i wyłączanie ekranu dotykowego Kenwood.Zwykle jest to sekwencja jednego lub dwóch przycisków, która może całkowicie i szybko wyłączyć wyświetlacz. Dźwięk nadal działa, więc Twoja muzyka będzie nadal odtwarzana, a aplikacje nawigacyjne nadal podpowiedzą Ci, gdzie się udać. I automatycznie włączy się ponownie, gdy go dotkniesz.
 3. Przyzwyczaj się do kontroli. Wiele osób wspomniało, że nie ma przycisków i pokręteł „pamięci mięśniowej” na odbiornikach z ekranem dotykowym, do których można sięgnąć bez patrzenia, co jest świetnym punktem. Ale wiele modeli faktycznie ma poręczne pokrętła lub łatwe do znalezienia przełączniki do regulacji głośności lub innych ważnych regulacji. Niektóre z pokręteł są wielofunkcyjne dla różnych ustawień, nie tylko głośności.Kontrola gestów JVCJVC zawiera funkcję o nazwie „Kontrola gestów”, która zapewnia proste, szybkie sterowanie i mniej rozpraszania uwagi.
  • Niektórzy producenci odbiorników zapewniają proste sterowanie „bez wyglądu” na samym wyświetlaczu. Na przykład funkcja „Sterowanie gestami” firmy JVC umożliwia przesuwanie ekranu dotykowego w prawo, aby odtwarzać utwór do przodu, w lewo, aby odtwarzać utwór do tyłu, a także okrężny ruch, aby regulować głośność – wszystko to, nie odrywając oczu od drogi.
 4. Utrzymuj sterowanie na kierownicy. Skoro prawdopodobnie znasz już te fabryczne elementy sterujące, dlaczego nie użyć ich z nowym odbiornikiem? Oferujemy adaptery do sterowania kierownicą (SWC) dla szerokiej gamy pojazdów i odbiorników. W wielu przypadkach możesz zaprogramować więcej funkcji, których używasz częściej w swoich kontrolkach.Adapter sterowania na kierownicyDzięki fabrycznym elementom sterującym na kierownicy połączonym z moim stereofonicznym ekranem dotykowym trzymam ręce na kierownicy podczas wstrzymywania utworu lub zwiększania głośności.Przykład: zaprogramowałem „Pauzę” na kierownicy, aby po prostu zatrzymać muzykę bez sięgania do ekranu. Świetnie nadaje się do obserwowania wąskich pasów dla kierowców.
 5. Wykorzystaj sterowanie głosowe, takie jak Siri i Asystent Google. Chociaż rozmowa z twoim stereo może początkowo wydawać się trochę dziwna, naprawdę pomagają w znajdowaniu informacji w locie bez zbytniego rozpraszania się. Przeczytaj więcej o sterowaniu głosowym w samochodzie .
 6. Dodaj kompatybilny pilot. Wiele odbiorników z ekranem dotykowym współpracuje ze sprawdzonym ręcznym pilotem zdalnego sterowania. Czasami jest wliczony w cenę, czasami jest opcjonalny. Na przykład, gdy mój tata nauczył się układu przycisków pilota, uwielbiał używać pilota do sterowania zestawem stereo bez patrzenia na niego ani dotykania go. To od osoby, która zapytała „Dlaczego potrzebuję pilota do radia samochodowego?”
 7. Poznaj prawo jazdy w swoim stanie. Dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lokalnymi władzami, aby dowiedzieć się, jakie zasady regulują korzystanie ze smartfonów i ekranów dotykowych. 

Zdecydowanie warto je sprawdzić

Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, elegancja odbiornika z ekranem dotykowym sprawia, że ​​jest on przyjemny w użyciu i niezwykle poręczny, a przede wszystkim funkcjonalny,

MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, aby dbać o swój pojazd

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, czy jeździsz starym faworytem przez długi czas, regularna konserwacja samochodu może poprawić osiągi Twojego pojazdu, jego bezpieczeństwo …

Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Ta funkcja w Twoim samochodzie odpowiada za spokojną i komfortową jazdę. Choć można bez niego jeździć, to pocenie się i dyskomfort w kabinie możemy sobie tylko …

Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

5 porad jak szybko sprzedać samochód?

Przyjdą w życiu chwile, w których będziesz musiał szybko sprzedać swój pojazd, na przykład prywatne życie, wyprowadzkę z miasta lub konieczność szybkiego spłacenia wierzycieli. Sprzedaż samochodu w …

Czytaj więcej →