Jak często wymieniać wycieraczki w samochodzie?

Wymiana piór wycieraczek

Jedną z rzeczy, których często widzimy w samochodzach skupowanych, są uszkodzone pióra wycieraczek, które należy wymienić.

Nasi przeszkoleni technicy zawsze sprawdzają wycieraczki pojazdów przyjeżdżających do skupu. Ocenią stan wycieraczek: zielony, bursztynowy lub czerwony w zależności od jego stanu. Zaleca się wymianę piór wycieraczek co 6-12 miesięcy. Wycieraczki przedniej szyby są wykonane z gumy, która ulega degradacji i z czasem staje się mniej skuteczna. Powinieneś wyrobić sobie nawyk regularnego sprawdzania wycieraczek i wiedzieć, na jakie oznaki zwracać uwagę, gdy zaczynają się one zużywać. Codzienne użytkowanie, zużycie, promienie UV, dobra i łagodna pogoda w Irlandii, a nawet rodzaj płynu do spryskiwaczy, który mieszasz z wodą, mogą spowodować pogorszenie stanu piór wycieraczek. Mogą stać się kruche, pękać, a nawet rozdzierać się.

Istnieje wiele oznak, które wskazują, że wycieraczki wymagają wymiany. Twoje wycieraczki zostawiają smugi na przedniej szybie, przeskakują miejsca, pękają i oczywiście przerażające PISZCZENIE!

Smugi: Wizualna inspekcja pióra wycieraczki wykazuje, że guma stwardniała/pękała z powodu ekspozycji z upływem czasu. Promienie ultrafioletowe słońca, sok drzewny, a nawet smoła drogowa/piasek drogowy mogą spowodować szkody. Po każdym przetarciu pozostaną pasma wody, a smugi staną się bardziej widoczne. 

Smużenie: krawędź wycieraczki nie jest już ostra, ale zaokrąglona z powodu zużycia, powodując rozmazywanie się wody na ekranie, co powoduje zachmurzenie i pogorszenie widoczności.

Piszczenie: stara/zużyta guma pióra nie przesuwa się cicho po przedniej szybie.

Drganie: Ostrza przeskakują, wibrują na przedniej szybie z powodu wysokich i niskich temperatur z biegiem czasu lub przez dłuższy okres nieużywania.

Jeszcze jedna rzecz do zapamiętania: Nigdy nie należy używać płynu do mycia naczyń do zbiorników płynu do spryskiwaczy. Środki powierzchniowo czynne używane do mycia naczyń itp. zniszczą gumowe pióra wycieraczek i nie będą miały większego wpływu na lakier, ponieważ sól wpływa na metalowe części ramion wycieraczek. Zawsze używaj zatwierdzonego dodatku do systemu myjącego.

Być może zauważyłeś ostatnio jeden lub dwa z tych znaków, ale postanowiłeś odłożyć pracę, dopóki nie będziesz miał czasu, ale to wcale nie zajmuje czasu! Możesz wpaść do Crossings w drodze do lub z pracy, a my sprawdzimy dla Ciebie stan wycieraczek i je wymienimy, jeśli zajdzie taka potrzeba: Zajmuje to tylko dziesięć minut, a ceny za zestaw zaczynają się od 22 euro, które możesz” nie pójść źle. 

Wymianę wycieraczek należy zaplanować co najmniej raz w roku – na przykład przychodząc do nas po serwis. Nasi technicy poinformują Cię o stanie wycieraczek, abyś mógł podjąć świadomą decyzję. Wycieraczki są niezbędnym elementem bezpieczeństwa i najlepiej działać proaktywnie i wymieniać je, zanim utkniesz w burzy z niewyraźnym widokiem.

Bądź bezpieczny na drogach!

MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, aby dbać o swój pojazd

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, czy jeździsz starym faworytem przez długi czas, regularna konserwacja samochodu może poprawić osiągi Twojego pojazdu, jego bezpieczeństwo ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Ta funkcja w Twoim samochodzie odpowiada za spokojną i komfortową jazdę. Choć można bez niego jeździć, to pocenie się i dyskomfort w kabinie możemy sobie tylko ...
Czytaj więcej →
MOTORYZACYJNE CIEKAWOSTKI

5 porad jak szybko sprzedać samochód?

Przyjdą w życiu chwile, w których będziesz musiał szybko sprzedać swój pojazd, na przykład prywatne życie, wyprowadzkę z miasta lub konieczność szybkiego spłacenia wierzycieli. Sprzedaż samochodu w ...
Czytaj więcej →